Fotoğraf Yarışmalarına Nasıl Katılırım ?

Yetişkinler:
Yarışma şartnameleri, gerçekleştirilen yarışmalara göre farklılık göstermektedir. Herhangi bir yarışmaya katılmadan önce ilgili şartnameyi okumanızı önemle rica ediyoruz.
Siteye üye olurken yarışmalara katılımınız olasılığına karşı ikamet ettiğiniz şehir ve geri dönüşlerimiz için telefon numaranız talep edilmektedir. Telefon numaranız kesinlikle kimse ile paylaşılmayacaktır. Telefon numaranızı talep etme sebebimiz, önceki senelerde ödüle layık olan kullanıcılarımıza emailleri üzerinden ulaşamamış olmamızdan kaynaklanmaktadır.
Fotoğraf gönderme sayfasında katılmak istediğiniz yarışmayı (tıklanmamışsa) tıklamanız yeterlidir. Fotoğrafınız hem portfolyonüzde hem de yarışma sayfasında görünecektir.
Bir ödül kazandığınız takdirde şartnamede belirtilen geri dönüş süreniz sınırlıdır. Geri dönüş yapmadığınız takdirde ödülünüz bir sonraki derece almış yarışmacıya verilecektir.
Yarışmalara ancak kendi çekmiş olduğunuz fotoğraflar ile katılabilirsiniz. Fotopya, bir itilaf durumunda sizden fotoğrafınızın orjinal dosyası dışında, aynı konu ile ilgili çekmiş olduğunuz fotoğraf serisinden bir başkasını talep edebilir. Geri dönüş yapmadığınız takdirde yarışma dışı bırakılabilirsiniz.
Yarışmaya gönderdiğiniz fotoğraflar, yarışma ve ödül duyurularında kullanılabilir.

Orta ve lise öğrencileri:
Katılım için yetişkinler ile ilgili bölümü okumanızı rica ediyoruz.
Ek olarak:
Site tarafından okumakta olduğunuz okul ismi ve sınıf, şube bilgileriniz talep edilecektir. Ayrıca eğer varsa yarışmamıza katılmanıza destek veren öğretmeninizin ismini de belirtmeniz istenecektir.